Kamp Çadırı için Tavsiyeler

Kamp Çadırı için Altın Öneriler

Bazen çadır seçerken oldukça spontan şekilde alıp daha sonra pişman olan çok kişiye rastladım. Ancak bu durumun önüne geçmek için ufak bir araştırma yapmak yeterli. Çünkü aldığınız çadırı belki yıllarca kullanacaksınız. Size basit ve sade şekilde nelere dikkat edilir yazalım.

1 – İlk önce kaç kişinin çadırda konaklayacağını belirleyin

2 – çadırın ağırlığına ve boyuta dikkat edin, nasıl ve ne şekilde taşıyacağınızı hesap etmeyi unutmayın, kendi aracınızla seyahat ediyorsanız, araç üstü çadırları da seçebilirsiniz.

3 – Sağlık açısında kesinlikle önemli olduğu için kalitesiz çadırları kesinlikle almayın, bilinen güzel markalardan almaya özen gösterin

4 – Mevsimlere göre çadırlar olduğu için, bu konuyu da göz önünde bulundurmalısınız. Genelde mağazalarda satılanlar yazlık çadırlardır ancak güzel bir incelemeyle kaliteli kışlık çadırlara ulaşabilirsiniz.

5 – Bonus olarak şunu söyleyelim, eğer rahatınıza düşkün birisiyseniz kesinlikle şişme yatak ve yastık almayı tavsiye ederim. Çünkü bazı yerlerin yapısından dolayı matlarda yatmak gerçekten çok rahat olmuyor.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere. Güzel tatiller.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir