Kamp Yapmaya Giderken En Çok Unutulanları Listeledik

Bu yazımızda siz doğa tutkunlarına, kamp yapmaya giderken en çok unutulanlar listesini hazırladık. Kamp yapacağınız yere gittikten sonra herhangi bir ihtiyaç olacak şeyi unutmak oldukça kötü bir histir çünkü artık geri dönüp almanın hiç anlamı olmaz. Sizler için aşağıya listeleyeceğimiz ihtiyaç sıralamasını her doğa turunuzda tekrar gözden geçirmeniz yararınıza olacaktır.

1 – Fener

Fener alınması gerekenlerin en başındadır, çünkü gece vakti ışığın olmadığı yerlerde zifiri karanlıkta en büyük yardımcınız olacaktır. Yedek piller almayı unutmayın.

fener

2 – Kibrit veya Çakmak

Isınmak istediğinizde veya yemek pişirmek istediğinizde çaresiz kalmamak için mutlaka iki üç tane çakmak yanınızda bulundurmalısınız.

çakmak

3 – Uyku Tulumu

Uyku tulumu almazsanız gerçekten çok pişman olabilirsiniz, çünkü yaz sıcağında bile dağın tepesinde bir yere kamp atmaya gittiğinizde, gece yarısı buz gibi soğuk olabilir, işte tam o sıralarda yardımınıza güzel bir uyku tulumu koşacaktır.

uyku tulumu

 

4 – Ağrı Kesici ve Yara Bandı

Son derece önemli diğer bir hususta ağrı kesiciler ve yara bandı gibi acil durumlarda kullanmamız gereken şeylerdir. Şehir merkezine uzak bir yerdeyseniz ve ufak bir ağrı sızı durumunda işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

ecza dolabı

5 – Hamak

Hamak gerçekten yapacağımız kampı belki 10 kat güzelleştiren bir unsurdur bana göre. Akşam ister çadırda isterseniz hamakta uyumak keyfi bir başkadır. Bu yüzden kola taşınabilir çok yer kaplamayan hamakları tavsiye ederiz.

 

hamak

 

6 – Güneş Kremi

Gerçekten bazı insanlar çok önem vermez ancak konu sağlık olunca buna da değinmek istedim. Bazen kamp atılan yerde sabah öyle güneş doğar ki cildinize çok fazla zarar verir ve istenmeyen güneş yanıklarına sebep olabilir. Bu yüzden güneş kreminizi asla unutmayın.

güneş kremi

 

7 – Powerbank

Kampta işinize yarayacak diğer önemli bir şey ise powerbank olacaktır. Malum günümüzde telefonların şarjı zar zor bir tam gün gidiyor. İletişim ihtiyacınız yarıda ve benzer ihtiyaçlarınız yarıda kalmasın diye çantanıza atmayı unutmuyorsunuz.

powerbank

 

8 – Islak Mendil

Islak mendil çünkü gerçekten bol bol su olmadığı zaman hem elinizi nemlendirme amaçlı hem de temizleme amaçlı oldukça işinize yaracaktır. Kamp sırasında “keşke ıslak mendil alsaydık yaa” diye duyduğum çok olmuştur.

ıslak mendil

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir